SAMORZĄD UCZNIOWSKI

NASI PARLAMENTARZYŚCI

ROK SZKOLNY 2016/2017

W tym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednim, Łukasz Gregorczyk i Aleksandra Falkiewicz reprezentują naszą szkołę naszej szkoły w Parlamencie Młodzieży Miasta Radomia.

ROK SZKOLNY 2015/2016

W dniu 13.10.2015r. w naszej szkole odbyły się wybory do Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia. W tygodniu poprzedzającym wybory odbyła się kampania, a w niej debata, na której sztaby wyborcze przedstawiły swoich kandydatów.

Najwięcej głosów oraz mandat posła Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia XVIII kadencji otrzymali:

Łukasz Gregorczyk z kl.1d

Aleksandra Falkiewicz z kl.2a

ROK SZKOLNY 2014/2015

17.10.2014 roku na pierwszej dla naszych parlamentarzystów sesji ślubowanie złożyła Patrycja Bąk, która zastąpiła absolwenta naszej szkoły Piotra Chęcia.

Obecnie funkcję parlamentarzystów Publicznego Gimnazjum nr 6 pełnią:

Anna Gwarek i Patrycja Bąk z klasy II d.

ROK SZKOLNY 2013/2014

W dniu 17.10.2013r. w naszej szkole odbyły się wybory do Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia.

Uczniowie obecni w tym dniu w szkole mogli oddać głos na wybranych przez siebie kandydatów. Do obsadzenia były dwa mandaty.

W środę odbyła się debata na której sztaby wyborcze przedstawiły swoich kandydatów, którzy następnie odpowiadali  na zadawane przez publiczność pytania oraz  przekonywali do swoich programów.

Najwięcej głosów oraz mandat posła Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia XV kadencji otrzymali:

Piotr Chęć z klasy III a

Monika Wolak z klasy II d.

Serdecznie gratulujemy Piotrowi i Monice, życzymy radości z pracy  w Parlamencie oraz  ciekawych pomysłów i twórczego wywiązywania się z wyborczych obietnic.

W grudniu 2013 roku w związku z rezygnacją Moniki Wolak, jej miejsce zajęła Anna Gwarek z klasy Id (zgodnie z listą wyborczą)

ROK SZKOLNY 2012/2013

W roku szkolnym 2012/2013 naszymi przedstawicielami w Parlamencie Młodzieży Miasta Radomia są Olga Gajewska z klasy III a oraz Piotr Chęć uczeń klasy II a.

Parlament Młodzieży Miasta Radomia zajmuje się opiniowaniem projektów tworzonych przez władze miasta dotyczące młodzieży oraz dba o jej prawa i wolność.  Pierwsza sesja, w której brałam udział odbyła się w pazdzierniku 2011r. , więc jest to już mój drugi rok w Parlamencie Młodzieży Miasta Radomia. Przez ten czas wraz z innymi parlamentarzystami staram się pomagać radomskiej młodzieży oraz organizować różnego rodzaju zajęcia, konkursy i zawody, w których młodzież może wziąć udział. Czuję się dumna, że mogę reprezentować moją szkołę w Parlamencie. Na każdej sesji, które odbywają się co miesiąc wszyscy parlamentarzyści omawiają sprawy dotyczące młodzieży. Dzięki tym spotkaniom mogę zobaczyć jak wygląda praca w parlamencie oraz dowiaduję się ciekawych informacji o moim mieście.

Olga Gajewska kl. 3a

Do reprezentowania naszej szkoły w Parlamencie Młodzieży miasta Radomia zostałem wybrany w pierwszej klasie, czyli około października 2011 roku. Spotkania Parlamentu, a mianowicie sesje odbywają się cyklicznie raz w miesiącu. Na każdej z sesji podejmowane są tematy dotyczące młodzieży naszego miasta. Wszyscy mogą włączyć się w dyskusję i wzbogacić ją o własne inicjatywy dzięki czemu spotkanie są bardziej owocne. Dla mnie bycie „młodym parlamentarzystą” jest przede wszystkim zaszczytem. Idąc na sesję staram się z niej wynieść jak najwięcej by następnie zdobytą wiedzą podzielić się z innymi młodymi ludźmi z mojego otoczenia. Praca na rzecz parlamentu daje mi poczucie, że mała cząsteczka spraw dotyczących miasta wzięła się z naszych pomysłów, że  jest wynikiem naszej aktywności. Myśl, że każdy nastolatek, który podejmie taki obowiązek wyniesie z niego  korzyści dla siebie. Na pewno Młodzieżowy Parlament może być pierwszym krokiem do późniejszej kariery politycznej, czy lepszym startem do szkoły średniej. Działalność ta pozwala mi lepiej poznać moje rodzinne miasto i pracę polityka „od środka”.

Piotr Chęć kl. 2a