Nawigacja

NASZE SUKCESY

ROK SZKOLNY 2016/2017

Drużyna z naszej szkoły w składzie : Bartłomiej Lewikowski, Patryk Hernik z kl. IIIc i Szymon Pogoda z kl. IIb zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa  w Ruchu Drogowym w kategorii szkół gimnazjalnych na etapie powiatowym.

Klaudia Waśniewska z kl.3c zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Wspomnienia z podróży w twórczości  Słowackiego "

 

Wiktor Pyzara z kl.2d zajął III miejsce w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

 Klaudia Waśniewska z kl.3c zajęła I miejsce w Międzypowiatowym Konkursie Recytatorskim

 "W kręgu poezji lwowskiej i kresowej".

 

    ROK SZKOLNY 2015/2016  

Julia Woźniak z kl.2b zdobyła główną nagrodę w konkursie plastycznym "Woda to życie" 

Maja Warda z kl.3c i Nikola Eliasz z kl.1a  otrzymały wyróżnienia w II Biennale Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Nasi Mniejsi Bracia – gatunki chronione”

                  

  

Paweł Skorża - uczeń kl.2c, uzyskał wyróżnienie w 25 edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR MATEMATYCZNY.

PG nr 6 otrzymało certyfikat z wyróżnieniem za działania przeprowadzone w ramach akcji:"Sprzątanie Świata 2015"   

W XII Prezentacjach Recytatorskich pt. POETAE NASCUNTUR, ORATORES FIUNT, poświęconych pamięci Stanisława Barańczaka  Klaudia Waśniewska z klasy 2c zdobyła III nagrodę za recytację wiersza pt. Widokówka z tego świata. Natomiast w ramach poezji śpiewanej do nagrody został wytypowany duet: Patrycja Bąk i Izabela Wasiak z kl.3d, 

 

 

 

Drużyna z naszej szkoły w składzie : Jakub Pogoda z kl. IIIa, Patryk Hernik z kl. IIc, Szymon Pogoda z kl. Ib zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii szkół gimnazjalnych w etapie powiatowym i wysokie VI miejsce w etapie rejonowym.

 

Agnieszka Olszewska, uczennica klasy I d, została laureatką III miejsca w finale konkursu recytatorskiego XII Przeglądu Twórczości Młodzieżowej "Pasterz i Ojciec".

Ada Michalak z kl.3d i Jakub Suwała i Kacper Kicior z kl.3c zajęli II miejsce w V edycji miedzygimnazjalnego konkursu z języka angielskiego "I like English" .

 Patrycja Bąk , Iza Wasiak z kl.3d i Dawid Małek z kl.3 c zajęli I miejsce w konkursie historycznym o Kazimierzu Wielkim,

Marek Gutkowski z kl. Id zajął I miejsce  w kategorii indywidualnej chłopców w Mistrzostwach Radomia Szkół Gimnazjalnych w Szachach 2016r. im. Tadeusza Zielińskiego PS "Igła"

Klaudia Fijałkowska z kl.3c zajęła II miejsce w etapie regionalnym i III miejsce w etapie ogólnopolskim w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Żołnierze Wyklęci- Bohaterowie Niezłomni".  

Angelika Jurczak z kl.3d uzyskała wyróżnienie w etapie regionalnym.

Dawid Matysiak - uczeń kl.2b, zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wielkanocnym OSTERKARTEN.

Natalia Kurek z kl.3b zajęła I miejsce w międzypowiatowym konkursie z zakresu doradztwa zawodowego i przedsiębiorczości " INNOWACYJNY RADOMSKI BIZNES- PRZEZ TRUDY DO GWIAZD" 

W Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce klas III  Złoty medal z wynikiem 175 cm zdobył Maciej Skorża , brązowy medal zdobył Filip Zaremba z wynikiem 160 cm. Wśród dziewcząt srebrny medal z wynikiem 130 cm zdobyła Julia Karasińska. W biegu na na 200 m srebrny medal zdobyła Anna Gwarek.

III MIEJSCE W XII RADOMSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY
W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH .
W Olimpiadzie brało udział 11 szkół. Nasze uczennice awansowały do ścisłej szóstki i po ambitnej walce z PG 12 wywalczyły brąz.

                                
W zwycięskiej drużynie przygotowanej przez panią Annę Zając znalazły się: 
WIECZOREK IZABELA-3B, GREGORCZYK PAULINA 3B, MATYSIAK SIMONA 2A, JAŚKIEWICZ KAMILA -2A,
GUZA PAULINA -2C, WIATRAK DOMINIKA-2D, KRZEPISZ ALEKSANDRA 1D, ĆWIKLAK 1D,
WOSZCZYK ALEKSANDRA 1A, ŻABICKA KLAUDIA 1B, PACYNA IZABELA 1B

                              ROK SZKOLNY 2014/2015                     

Jako jedyna szkoła w Radomiu zdobyliśmy wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO"
za wydarzenie społeczne "Marchewkowe Szóstka Show".
W organizację wydarzenia zaangażowały się klasy II D i I B.

Nagrodzono działania podjęte przez klasę II D.

Sprawdź wyniki

    

    

Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!

Redakcja Szkolnej Gazetki 6PRESS została nagrodzona w Ogólopolskim Konkursie JUNIOR W DRUKU w miesiącu marcu 2015 roku. Numer został przygotowany przez: Martynę Budzynowską, Karolinę Oryszczyn, Wiktorię Korcz, Natalię Marciniak, Zuzannę Suligę i Aleksandrę Kostecką - uczennice klasy II A

Natalia Biedrowska ucz. kl. 3A zajęła I miejsce w międzypowiatowym konkursie "Innowacyjny Radomski Biznes - przez trudy do gwiazd" organizowanym przez Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Redakcja Szkolnej Gazetki 6PRESS została nagrodzona w Ogólopolskim Konkursie JUNIOR W DRUKU w miesiącu grudniu 2014 r. Numer został przygotowany przez: Martynę Budzynowską, Karolinę Oryszczyn, Wiktorię Korcz, Zuzannę Suligę, Natalię Marciniak - uczennice klasy II A, Weronikę Żyrę z klasy III B, Piotra Nazarewicza z klasy I B

Redakcja Szkolnej Gazetki 6PRESS została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie JUNIOR W DRUKU w miesiącu październiku 2014 r. Numer został przygotowany przez: Klaudię Fijałkowską - uczennicę klasy II C, Martynę Budzynowską, Karolinę Oryszczyn, Wiktorię Korcz i Natalię Marciniak - uczennice klasy II A

                              ROK SZKOLNY 2013/2014                     

Chantal Szameit uczennica klasy II b uzyskała tytuł finalistki Konkursu Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów
organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Mateusz Jagodziński z klasy 3a oraz Bartłomiej Szymański z klasy 3E
zostali wyróżnieni w XXIII edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny"

Aż czterech naszych uczniów awansowało do finału Radomskich Zawodów Matematycznych. Są to:
1. Mateusz Jagodziński kl.3a
2. Marcin Motyka kl.3a
3. Bartłomiej Szymański kl.3e
4. Katarzyna Zielińska kl.3a

Dyplom finalisty uzyskali Mateusz Jagodziński oraz Bartłomiej Szymański.

 

Wyróżnienie dla Natalii Nogi uczennicy klasy III a w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym 
"Pomyśl zanim wrzucisz - chroń swoją tożsamość"

I miejsce w eliminacjach powiatowych XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zajęła drużyna w składzie:
Jakub Pogoda z kl. I a, Tomasz Pacyna z kl. II a i Paweł Pilecki z kl. II a

 

Jakub Łyjak uczeń klasy III a został laureatem etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego
"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-45.Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej"

    

II miejsce dla Izy Motylskiej w XII Regionalnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli 


Dnia 16 stycznia 2014 roku w budynku Ośrodka Szkolno Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na książeczkę dotykową.

Nasza uczennica Natalia Noga z klasy III a zajęła II miejsce w kategorii książeczek dla dzieci niedowidzących. 

Weronika Żyra zajęła 2 miejsce, a Piotr Molik zajął 3 miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie z języka angielskiego i niemieckiego "1 z 10" organizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 3 w Radomiu 

Wyróżnienie dla Bartłomieja Budzińskiego ucznia klasy III a w konkursie "Widzisz zagrożenie – szybko reagujesz, życie ratujesz" zorganizowanym przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego przy współpracy Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki UM.

                              ROK SZKOLNY 2012/2013                     

Zespół w składzie: Daniel Dryja, Damian Jaśkiewicz, Patryk Pluta, Kamil Drabik, Dawid Drabik, Adrian Śledź, Mateusz Wlazło, Dominik Płatos zajął  III miejsce w I Turnieju o Puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika

 

  

 

                               ROK SZKOLNY 2011/2012                     

Redakcja Szkolnej Gazetki 6PRESS została nagrodzona w Ogólopolskim Konkursie JUNIOR W DRUKU.

4 najbardziej aktywnych dziennikarzy wraz z opiekunem wzięło udział w II edycji Letniej Szkoły Junior Media w dniach 27 sierpnia 2012 r. - 2 września 2012 r. w Kleszczowie .

Jesteśmy jedną z 10 nagrodzonych redakcji z całej Polski!

Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie "Jedz smacznie i zdrowo" zorganizowanym przez Eskadra Publica Sp. z o. o. na zlecenie Nestlѐ Polska,partnerem społecznym jest Federacja Polskich Banków Żywności,a Patronat honorowy objął Minister Edukacji Narodowej, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych

  • I nagroda w dla klasy III e - trzydniowa wycieczka do Warszawy dla całej klasy

 

autorki plakatu społecznego - Emilia Matysiak i Izabella Wolak

  • II nagroda dla klasy II e - szkoła otrzymała rzutnik multimedialny z tablicą interaktywną, a klasa wzięła udział w zajęciach z dietetykiem zorganizowanych przez Nestle Polska

 

autorka plakatu społecznego - Kinga Turno

                  Sukces sportowy:                    

  • Kasia Banasiak - złota medalistka Mistrzostw Radomia na 400 m w hali
  • Rafał Krzosek - brązowy medalista Mistrzostw Radomia na 30 m w hali
  • Klara Szymczyk - srebrna medalistka Mistrzostw Radomia w pchnięciu kulą w hali 

 

  • III miejsce w siatkówkę w Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży Szkolnej zdobył zespół w składzie: Piotr Słomka 3c, Kamil Wojdat 3c, Sebastian Skwira 3c, MateuszChęć3c, MichałMaros3c, PrzytułaSebastian3d, Krystian Sowiński 3e, Patryk Drabik 2e, Dawid Świątkowski 2e,

  • Katarzyna Matysiak - I miejsce w konkursie na plakat w ramach programu edukacyjno - wychowawczego Zarządu Okęgu LOP w Radomiu
  • Bartłomiej Chęć - III miejsce w konkursie na plakat w ramach programu edukacyjno - wychowawczego Zarządu Okęgu LOP w Radomiu

  • Ada Kuśmierczyk z klasy III a - III miejsce w konkursie wiedzy "Śladami Biskupa Jana Chrapka"
  • Karina Mądrzyk z klasy II e - I miejsce w konkursie recytatorskim "Śladami Biskupa Jana Chrapka"
  • Urszula Patynowska z klasy II e - II miejsce w  konkursie recytatorskim "Śladami Biskupa Jana Chrapka"
  • Agnieszka Wodnicka z klasy II e - III miejsce w konkursie recytatorskim "Śladami Biskupa Jana Chrapka"
  • Emilia Matysiak nagrodzona w Konkursie Ekologicznym
    "Przyroda sama się nie ochroni" organizowany przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie

                              ROK SZKOLNY 2010/2011                              

 

 

  • Eryk Galas z klasy III b zdobył tytuł finalisty konkursu biologicznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty
    w Warszawie

 

  • I miejsce dla Emilii Matysiak w konkursie "Mój Las" - edycja XXIV 

                                     Sukces poetycki                                 

 

Kilka miesięcy temu biblioteka szkolna zachęciła piszących uczniów naszego gimnazjum do wzięcia udziału

w XXVII Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej w Słupsku.

Na I etap wpłynęło wiele prac, z których najciekawsze zostały wysłane do Słupska.

Tam jury składające się z pisarzy, literaturoznawców, krytyków i dziennikarzy,

pod przewodnictwem Wandy Chotomskiej,

musiało wybrać najlepsze spośród ponad 10 000 zestawów literackich nadesłanych

od uczniów z całej Polski , a także od młodzieży polonijnej ze świata.

Wśród wyróżnionych prac znalazł się również wiersz naszego ucznia Damiana Kasprzyka z kl. 3d

pt. „Nadzieja”. Utwór ten zostanie opublikowany w książce pokonkursowej pt. „Wiatr ma w kieszeniach miliard skrzypiec”.

                    Sukces naszych uczniów w konkursie ekologicznym !                   

  • Eryk Galas z klasy III b zajął  I – miejsce, a  Patryk Sokołowski   z klasy III f  II - miejsce 

w etapie rejonowym międzygimnazjalnego konkursu motoryzacyjno-ekologicznego

„Motoryzacja, a ochrona środowiska” organizowanego przez Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu.

Uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i gratulacje min. od dyrektora Wydziału Edukacji –

pana Leszka Pożyczki oraz dyrektora ZSS pana Wojciecha Bernata.

  • I miejsce  w kategorii PIOSENKA na Ogólnopolskim Festiwalu "MAŁOLAT POTRAFI"

dla uczniów: Kamili Kujawiak, Magdaleny Jurczak, Anny Niewczas, Karola Pacyny, Katarzyny Mleczkowskiej, Jakuba Kiełczewskiego, Ewy Janiec, Angeliki Chowaniec, Huberta Dębca

  • III miejsce dla Marty Osińskiej z klasy III d w Konkursie Języka Angielskiego dla Gimnazjów organizowanego przez XI Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Radomiu

  • I miejsce dla Emilii Matysiak z klasy II e w XXIV konkursie przyrodniczym "MÓJ LAS"

        

Sukces naszych uczniów w konkursie ekologicznym !

  • I miejsce dla Eryka Galasa ucznia klasy III b w etapie rejonowym XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w roku szkolnym 2010/2011
  • II miejsce dla Aleksandry Rajchel uczennicy klasy II e w etapie rejonowym XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w roku szkolnym 2010/2011
  • Do etapu rejonowego Konkursu historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683 od Obertyna do Wiednia" zakwalifikowali się: Marta Osińska  z klasy 3D i Tomasz Chojnacki z klasy 3B    
  • Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego ojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
  • Konkurs Chemiczny – Galas Eryk z klasy 3B
  • Konkurs Biologiczny - Galas Eryk z klasy 3B 
  • Konkurs Matematyczny– Rotuski Grzegorz z klasy 3D 

 

  • III miejsce dla Dawida Bukalskiego z klasy II a  w Konkursie Recytatorskim RADOM W POEZJI

 

 

 

 

 

                                                      ROK SZKOLNY 2009/2010                    

  • Wyróżnienie dla Olgi Zając z klasy 3 e w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej 

 

 

  • II miejsce dla Mateusza Wikalińskiego ucznia klasy II b w Konkursie Motoryzacyjno – Ekologicznym dla uczniów szkół gimnazjalnych na temat:  „Motoryzacja a ochrona środowiska” zorganizowanym przez Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu
    w ramach II Konferencji Popularnonaukowej „Historia motoryzacji” Nagroda Rektora Prywatnej Wyższej Szkoły Ochrony Środowiska w Radomiu

 

  • II miejsce dla Chóru Szkolnego w składzie: gitara  - Angelika Chowaniec, Ewa Janiec, Jakub Kiełczowski, Mateusz Kogut
    flet prosty tenorowy - Monika Bieszczad, sopran - Sylwia Starzyńska, Karolina Michalska, Ismena Jaworska, 
    Magdalena Jurczak, alt- Adrianna Kuśmierczyk, Izabela Wolak, Dominika Żyra, Aleksandra Nems, tenor - Magdalena Molga,
    bas - Artur Gorczyca, Michał Kowalik 
     
    VII Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki 

  • I miejsce w szkole dla Michała Rogali z klasy III f
    Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „KRĄG”
  • Bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie EKOPLANETA uzyskali: Monika Łyjak z klasy IIb  i Sylwia Moskwa z klasy IIIb, 
    wyróżnieni zostali: Maria Rogoszko klasa II f, Jakub Molik klasa III a, 
    Katarzyna Gutkowska klasa III a, Martyna Pluta klasa III a, 
    Olga Wiśniewska klasa III a, Michał Jamrocha klasa III a, 
    Ewelina Bińkowska klasa III a, Karolina Szymczyk klasa III a 

 

  • Rafał Płatos z klasy III e został Finalistą Konkursu Chemicznego organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty
  • VII Międzygimnazjalny Konkurs o Życiu i działalności Św. Franciszka 
    "Pokój i dobro"
    • I miejsce w konkursie plastycznym zdobyła Milena Durasiewicz z klasy II e
    • I miejsce w konkursie na prezentację multimedialną uzyskała Kinga Kaim z klasy II b
    • I miejsce w konkursie na prezentację multimedialną dla Rafała Grochali z klasy I b
    • II miejsce w konkursie na prezentację multimedialną dla Roberta Czerwonki z klasy I b
    • III miejsce w konkursie literackim dla Moniki Łyjak z klasy II b
    • III miejsce w konkursie na prezentację multimedialną dla Magdaleny Kowalik z klasy I a
  • ​W Konkursie "Zagrzewamy do nauki" FINALISTAMI zostali Michał Jamrocha z klasy III a i Sylwia Moskwa z klasy III b
  • W Konkursie malarskim "Wiosenny portret Radomia"
    • I miejsce w kategorii 13 - 16 lat - Anna Szczepańska kl I b
    • II miejsce w kategorii 13 - 16 lat - Izabela Wolak kl. I e

  • W Konkursie  "Tradycyjna palma wielkanocna" organizowanym przez Muzeum Wsi Radomskiej
    • I miejsce - Sylwia Duszyńska z klasy II b
    • II miejsce - Kinga Kaim z klasy II b

W etapie rejonowym konkursu plastycznego "Polski czerwony krzyż dawniej i dziś" Sylwia Moskwa z kl. III b otrzymała wyróżnienie

  • W Konkursie "Mój las" - edycja XXIII Emilia Matysiak z kl I e otrzymała wyróżnienie

  • W etapie rejonowym XVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Karolina Szymczyk z kl. III a zajęła II miejsce w kategorii gimnazjalnej

Małgorzata Zatorska i Ewelina Bińkowska z kl. III a zdobyły  I miejsce w kategorii gimnazjalnej

                    ROK SZKOLNY 2008/2009                    

  • Jakub Sałuda z klasy III e - Finalista w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921 - 45. Od Traktatu Ryskiego do Konferencji Poczdamskiej"
  • I miejsce dla Cezarego Szoji w Halowych Mistrzostwach Mazowsza w Łucznictwie
  • VIII miejsce wśród juniorek młodszych dla Joanny Gorczycy
  • IV miejsce dla Karoliny i Katarzyny Łochowskiej w VI Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki "Śpiewajmy razem" 
  • I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych eliminacji powiatowych XXXII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 

                                  

                    ROK SZKOLNY 2007/2008                    

  • Wyróżnienie dla uczennicy kl. I D Joanny Brodowskjej za prezentację multimedialną  na temat „Niepełnosprawni i pełnosprawni” – integracja i tolerancja w Pierwszym Regionalnym Konkursie Wiedzy o Integracji zorganizowanym przez XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Radomiu

 

  • I miejsce i 
    III miejsce w 
    IV Przegląd wórczości Młodzieżowej pt. „Ojciec i Pasterz”
  • III miejsce w eliminacjach powiatowych  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym​ 
  • III miejsce dla Wojciecha Kowalika w  III Radomskich Zawodach Informatycznych

 

  • III miejsce dla Jakuba Molika w Konkursie plastycznym „112 w słusznej sprawie – nie używaj przy zabawie  organizowanym przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
  • nagroda w kategorii „za wytrwałość” za pracę „Śladami Powstania Styczniowego po Radomiu w 145 rocznicę jego wybuchu” dla Jakuba Falkiewicza w XV Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym
  • wyróżnienie dla Klaudii Nogi w XIII Ogólnopolskim  Konkursie Literackim  im. Marii Konopnickiej
  • I miejsce dla Magdaleny Wójcickiej w VIII Międzygimnazjalnym  Konkursie Literackim „PRO-EKO RADOM - 2007"
  • II miejsce dla Anny Basaj w VIII Międzygimnazjalnym  Konkursie Literackim „PRO-EKO RADOM - 2007"
  • wyróżnienie dla Nikoli Przepiórki w VIII Międzygimnazjalnym  Konkursie Literackim „PRO-EKO RADOM - 2007"
  • nagroda dla Zespołu Małych Form Dramatycznych w VIII Turnieju Słowa im. Zbigniewa Herberta
  • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Życiu i Działalności Czcigodnego Cezarego Baroniusza
    • II miejsce w konkursie wiedzy - Dominika Wojciechowska
    • I miejsce w konkursie recytatorskim - Monika Mucha
    • II miejsce w konkursie recytatorskim - Iwona Nowak
  • I Międzygimnazjalny Przegląd Teatralny Nagroda Prezydenta Radomia "Laur Melpomeny" dla Zespołu Małych Form Dramatycznych w składzie: Nikola Przepiórka, Aleksandra Kuśmierczyk, Katarzyna Łochowska, Karolina Łochowska, 
    Agnieszka Solińska i Mateusz Duchniak - opracowanie muzyczne
  • II Międzygimnazjalnym Recytatorskim Festiwalu Poezji Angielskiej Aleksandra Kuśmierczyk zajęła III miejsce
  • II miejsce w etapie rejonowym  dla Anny Wysockiej w XVI Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża 
  • Szkolnym Konkursie Ortograficznym:
    • Mistrzem Ortografii Klas Trzecich został Adrian Marchewka
    • Mistrzem Ortografii Klas Drugich została Iwona Nowak
    • Mistrzem Ortografii Klas Pierwszych została Sylwia Moskwa

SPORTOWE OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE
  • I runda Pucharu Polski Juniorów Młodszych rozegrana w Zamościu IV miejsce dla Joanny Gorczycy
  • I miejsce w Noworocznym Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców Jastrzębia 2008
  • V miejsce w Międzypowiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Ziemi Radomskiej w unihokeju dziewcząt
  • II miejsce w Lidze Siatkówki „Echa Dnia” i „Alfa Star”

                    ROK SZKOLNY 2006/2007                    

  • Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski "Liczy się temat" - laureaci - zespół redakcyjny gazetki 6PRESS w składzie:
    Kamil Iwańczyk, Maja Patynowska, Iga Paprocka, Angelika Kaim, Dominika Paluch, Anna Drab, Anna Podkowa,
    Aleksandra Kowalska, Natalia Łubek, Sylwia Skowrońska, Wiktoria Jonczyk, Nikola Przepiórka
  • II miejsce dla Katarzyny Kowalik w IV Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki
  • IV miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych w eliminacjach wojewódzkich XXX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  • I miejsce w klasyfikacji generalnej XXXI Rajdu Szlakami Miejsce Pamięci Narodowej dla Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego CHODZIKI 206
  • I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych w etapie powiatowym II Ogólnopolskiego Festiwalu Pioseni o Zdrowiu 2007 
  • wyróżnienie dla Marcina Płońskiego w Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim "Recytujemy wiersze polskich poetek współczesnych"
  • III miejsce dla Michała Korduli w Młodzieżowej Akademii Kultury MAK "Moja książka na smutne dni.."
  • II miejsce w VI Regionalnym Konkursie Wiedzy o Kulturze Ziemi Radomskiej 

  • wyróżnienie dla Kaliny Wasiak w Młodzieżowej Akademii Kultury MAK „Moja książka na smutne dni…”
  • II miejsce w Konkursie Ekologicznym pod hasłem "Ziemia jest piękna" organizowanym z okazji Obchodów Dnia Ziemi wśród radomskich gimnazjów
 

                   Osiągnięcia sportowe                     
 
  • II miejsce dla drużyny w składzie: Dorota Szydło,Alicja Bień, Diana Pietrzyk, Bartłomiej Rąpała, Mateusz Błaszczyk, Maciej Mamrot, Kasia Głuszyńska w III Radomskiej Olimpiadzie w Ringo   
  • II miejsce w piłce siatkowej dziewcząt na szczeblu miejskim      

 

                    ROK SZKOLNY 2005/2006                   

 

  • wyróżnienie dla  Aleksandry Laskowskiej w II Prezentacjach Recytatorskich pt.: „POETAE NASCUNTUR, ORATORES FIUNT” poświęconych pamięci Karola Wojtyły
  • XXII Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Marii Konopnickiej wyróżnienia otrzymali:
    • ​Jowita Droździkowska, za pracę „Moja klasa III d”
    • Aleksandra Mamrot, za pracę „Na jawie, czy we śnie”
    • Paweł Hanke, za „Baśń o prawdziwej przyjaźni”
    • Agata Rogala, za opowiadanie „Pierwsze święta”
  • I miejsce dla Małgorzaty Kopanii w konkursie recytatorskim II Przeglądu Twórczości Młodzieżowej "Pasterz i Ojciec"


  • wyróżnienie dla Aleksandry Laskowskiej w w konkursie recytatorskim II Przeglądu Twórczości Młodzieżowej "Pasterz i Ojciec"
  • III miejsce w eliminacjach okręgowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 
  • II miejsce dla Nikoli Przepiórki w XVI edycji Młodzieżowej Akademii Kultury MAK 2005 "Za co kochamy baśnie Hansa Chrystiana Andersena"
    III miejsce dla Aleksandry Mamrot w XVI edycji Młodzieżowej Akademii Kultury MAK 2005  "Za co kochamy baśnie Hansa Chrystiana Andersena"
  • III miejsce dla zespołu w składzie: Agata Wiraszka, Aneta Bińkowska, Katarzyna Kowalik, Karolina Baranowska
    V Regionalnym Konkursie Wiedzy o Kulturze Ziemi Radomskiej
  • ​II miejsce w kategorii tekst piosenki w Międzygimnazjalnym Konkursie Literackim "PRO-EKO Radom 2005

 


                    ROK SZKOLNY 2004/2005                    

  • I miejsce dla  Kamila Sułeckiego w Międzygimnazjalnym konkursie recytatorskim "Mówimy wiersze polskich noblistów"
  • II miejsce w eliminacjach Powiatu Grodzkiego Radom XXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 
  • I miejsce w kategorii Wywiedzione ze słowa dla Grupa Fasola z PG 6 w V Turnieju Słowa im. Kaskaderów Literatury
  • I miejsce za wiersz dla Olgi Sawickiej w Międzygimnazjalnym Konkursie Literackim PRO - EKO RADOM  2004
  • III miejsce w IV Regionalnym Konkursie Wiedzy o Kulturze Ziemi Radomskiej
  • II miejsce w konkursie przyrodniczym dla Szkolnego Koła Młodizeżowego Wolontariatu
  • I miejsce dla klasy II g w konkursie Konstrukcja Przestrzenna z surowców wtórnych
                    Sportowe osiągnięcia zespołowe                    
  • I miejsce w Mistrzostwach Radomia Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt 

              

     ROK SZKOLNY 2003/2004                    

 

  • I miejsce w dziale prozy dla Jowity Droździkowskiej w IX Ogólnopolskim Konkursie Literackim im Marii Konopnickiej
  • II miejsce dla drużyny w składzie: Kacper Zyzek, Anna Słowikowska, Anna Kowalczyk, Joanna Gospodarczyk, Maria Gutowska
    w III Regionalnym Konkursie Wiedzy o Kulturze Ziemi Radomskiej 
    pt. „Jan Kochanowski wobec renesansu europejskiego"
  • II miejsce w kategorii wiersz dla Anna Kopyt w Międzygimnazjalnym Konkursie Literackim "PRO-EKO RADOM 2003
  • II miejsce w Eliminacjach Powiatu Grodzkiego - Radom XXVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  • I miejsce w klasyfikacji generalnej XXXVI Rajdzie Młodzieży dla Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego "Chodziki"
  • II miejsce w konkursie ekologicznym dla Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego "Chodziki"
  • I miejsce dla drużyny w składzie: Natalia Rejmer, Paulina Szara, Cezary Fijałkowski w Międzygimnazjalnym Konkursie Matematycznym "Młodzi inwestorzy"
  • II miejsce dla zespółu w składzie: Kamil Sułecki i Grzegorz Machnio w Międzygimnazjalnym Konkursie Ekologicznym pod hasłem "Czysta Polska do Unii"
  • II miejsce  dla Bartłomieja Bzduszyńskiego w Międzygimnazjalnym Konkursie Plastycznym pt.: "Odpad to materiał do ponownego wykorzystania”
  • II miejsce w Międzygimnazjalnym konkursie zbiórki aluminium i baterii
  • II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Odpadach o Puchar Prezydenta Miasta Radomia
  • III miejsce - Kamil Chudziński w Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym
  • II miejsce dla Beaty Skwiry za wiersz w ramach Międzygimnazjalnego Konkursu Recytatorskiego PRO-EKO Radom 2004     

      SPORTOWE OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE:      

  • V miejsce Mateusza Fiołny w Mistrzostwach ROZLA w Biegach Przełajowych Juniorów Młodszych
  • IV miejsce Mateusza Fiołny w X Ulicznym Biegu Kazimierzowskim na dystansie 2000 m.
  • II miejsce Karoliny Soja w lekkoatletyce w Mistrzostwach Radomia Młodzików – skok wzwyż (150)
  • III miejsce Beaty Skwira w lekkoatletyce w Mistrzostwach Radomia Młodzików – skok wzwyż (145)
  • Ewa Kowalczyk w lekkoatletyce w Mistrzostwach Radomia Młodzików w rzucie oszczepem (23,20)

          SPORTOWE OSIĄGNIĘCIA ZESPOŁOWE          

  • I miejsce w Mistrzostwach Radomia Szkół Gimnazjalnych w Unihokeju dziewcząt i chłopców
  • I miejsce w Międzypowiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Ziemi Radomskiej w Unihokeju chłopców
  • I miejsce w Piłce Nożnej dziewcząt w VI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
  • II miejsce w Międzypowiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Ziemi Radomskiej w Unihokeju dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Radomia Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt
  • II miejsce w Międzypowiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  w piłce nożnej dziewcząt
     

 

       ROK SZKOLNY 2002/2003                    

 

  • IV miejsce w II Regionalnym  Konkursie Wiedzy o Kulturze Ziemi Radomskiej dla zespołu w składzie:

    Mariusz Czupryn kl III d, Joanna Gospodarczyk kl II b, Anna Kowalczyk kl. II b, Anna Słowikowska kl. II b, Kacper Zyzek         kl. II b

  • I miejsce dla Klaudii Zalewskiej w III Integracyjnym Konkursie Piosenki Szkolnej w Radomiu
  • I miejsce w kategorii wiersz dla Anny Wiederek w Międzygimnazjalnym Konkursie Literackim PRO - EKO RADOM 2003

  • I miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  • II Szkolny Konkurs Humanistyczno – Informatyczny
  • II miejsce – Dorian Marszałek i Piotr Banach oraz  Magdalena  Pronin
  • III miejsce – Łukasz Prus
  • Wyróżnienia otrzymali: Natalia Mrugalska i Kacper Zyzek
     

                    ROK SZKOLNY 2001/2002                    

  • Paweł Koperek został finalistą KONKURSU INFORMATYCZNEGO DLA GIMNAZJALISTÓW LOGIA 02
  • I miejsce dla Jacka Pawełczyka w Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym
  • III miejsce w Turnieju Międzyszkolnym poświęconym Ojcu Poezji Polskiej "Śladami Mistrza Jana"
  • III miejsce dla Martyny Stanios w II Konkursie Recytatorskim "Czarodziejskie słowa" organizowanym przez Centrum Kultury Południe w Radomiu
  • wyróżnienie dla  Anny Kustry  w II Konkursie Recytatorskim "Czarodziejskie słowa" organizowanym przez Centrum Kultury Południe w Radomiu

 

Aktualności

Kontakt

  • Publiczne Gimnazjum nr 6
    26-600 Radom
    ul. Sadkowska 16
  • (+48) 344 89 31

Galeria zdjęć