3B Z WIZYTĄ W ZSB IDOL Z ULICY SUKCES RECYTATORSKI Z LEKTURĄ ZA PAN BRAT Z MIŁOŚCI DO REGIONU LEKCJA SAMORZĄDNOŚCI POKONAJ SŁABOŚĆ. WYGRAJ WOLNOŚĆ "OLIVER TWIST " W JĘZYKU ANGIELSKIM 98. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO XV WĘDRÓWKA INTEGRUJĄCA KL.III NARODOWE CZYTANIE 'QUO VADIS" UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 ROK SZKOLNY 2016/2017 ROK SZKOLNY 2015/2016 ROK SZKOLNY 2014/2015 ROK SZKOLNY 2013/2014 ROK SZKOLNY 2012/2013 ROK SZKOLNY 2011/2012 ROK SZKOLNY 2010/2011 ROK SZKOLNY 2009/2010 Tekstowa podstrona

KRONIKA

3B Z WIZYTĄ W ZSB

Przed uczniami klas trzecich  trudny wybór – od września rozpoczną naukę w szkole ponadgimnazjalnej. Którą szkołę wybrać? Kim zostać w przyszłości? Takie pytania zadają sobie, na takie tematy rozmawiają z bliskimi . W celu ułatwienia podjęcia decyzji,  szkolny doradca zawodowy – p. Ewa Rutkowska organizuje uczniom wycieczki do radomskich szkół średnich. Klasa 3b z wychowawcą 9 grudnia gościła w Zespole Szkół Budowlanych. Spotkanie z nauczycielami i uczniami szkoły rozpoczęła ciekawa prezentacja ukazująca proponowane przez „budowlankę” kierunki kształcenia.

Filmy nagrane przez społeczność  szkolną  zachęcały do wyboru takich zawodów jak: technik budownictwa, technik ochrony środowiska, technik urządzeń sanitarnych, technik drogownictwa, dekarz, betoniarz – zbrojarz, malarz i wielu innych potrzebnych na rynku pracy fachów. Prezentację uzupełniała komentarzem pani wicedyrektor, zwracając uwagę na potrzeby rynku pracy oraz przeciwskazania do wykonywania niektórych zawodów. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia szkoły. Najwięcej emocji wzbudziły pracownie zawodowe i piękna hala sportowa. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się pracownia, w której praktyczne umiejętności zdobywają dekarze. Wycieczce towarzyszyły QR – kody, pod którymi ukryto ciekawe informacje o szkole. Na koniec spotkania został przeprowadzony quiz wiedzy. Gimnazjaliści znali odpowiedzi na wszystkie zadane pytania.

Mamy nadzieję, że takie wycieczki pozwolą naszym wychowankom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji o dalszej drodze kariery. Życzymy by były to tylko dobre wybory.