Nawigacja

ZINTEGROWANY SYSTEM ZARZĄDZANIA OŚWIATĄ SZKOŁA WSPÓŁPRACY TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA UNPLUGGED ARCHIPELAG SKARBÓW ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE TRZYMAJ FORMĘ ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO ZNANI I NIEZNANI ZIEMI RADOMSKIEJ SZKOŁA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU SZKOŁA BEZ PRZEMOCY KAMPANIA JA CZYTAM B&N, CZYLI B JAK BEZPIECZNY I N JAK NIECHRONIONY LEKCJE Z HISTORII NAJNOWSZEJ HISTORIA CIĘ SZUKA SZKOŁA PRZYJAZNA RODZINIE

PROJEKTY i PROGRAMY realizowane w PG 6

ZNANI I NIEZNANI ZIEMI RADOMSKIEJ

          To bliski wszystkim gimnazjalistom PG 6 cykl spotkań  z ciekawymi osobowościami. Projekt został zainicjowany przez panią Beatę Nosek i panią Anetę Maciejewską -Pawłowską. W murach naszej szkoły mieliśmy okazje gościć bardzo ważnych ludzi dla Radomia, którzy przyczynili się do rozwoju i rozpowszechniania w świecie naszego miasta. Byli to m.in.: poseł Zbigniew Kuźmiuk, prezydent miasta Radomia Ryszard Fałek, siatkarz i trener miejscowego klubu siatkarskiego Robert Prygiel, absolwent naszej szkoły Piotr Przepiórka oraz wielu innych.

             SPOTKANIE Z WOJCIECHEM OWCZARKIEM                

IRA to znany w całej Polsce radomski zespół rockowy. W ramach programu „Znani i nieznani ziemi radomskiej” odbyło się spotkanie z jednym z liderów zespołu, perkusistą Wojtkiem Owczarkiem. Miało to miejsce w czwartek 6 lutego 2014 roku o godzinie 12.40 na sali gimnastycznej. Po oficjalnym przywitaniu gościa przez prowadzących Weronikę Żyrę z klasy 2b oraz Marcina Zbroszczyka z klasy 3c został wykonany przez uczniów PG6 jeden z największych hitów grupy p.t.: „Nadzieja”.

   

Kolejnym ważnym punktem programu była prezentacja, przygotowana przez uczniów klasy 3a: Jakuba Łyjaka i Michała Starnawskiego , obejmująca historię zespołu od powstania po teraźniejszości. Najważniejsze wydarzenia z działalności artystycznej zespołu przedstawione były w ciekawy sposób , a całość wzbogaciły filmiki z koncertów oraz festiwali.

Ostatnim i najważniejszym punktem spotkania był wywiad, w którym prowadzący i uczniowie mogli zadawać pytania na temat  zespołu i  samego gościa. Dzięki rozmowie dowiedzieliśmy się m.in.: że nazwa zespołu to łacińskie słowo, które w wolnym tłumaczeniu oznacza gniew. Dla wielu uczniów niespodzianką  był fakt, że nasz gość swoją pracę
 w zespole zaczął w wieku 15 lat. Perkusista zdradził również, że jego pierwszą pasją muzyczną było pianino, dopiero później zajął się grą na perkusji.

Spotkanie zakończyło się o 14.00. Artysta ku wielkiej radości uczniów znalazł czas, aby rozdać autografy dla fanów zespołu, których przecież nie brakuje w naszej szkole. Salę gimnastyczną opuściliśmy w świetnych nastrojach, przepełnieni radością, że udało się nam spotkać z tak popularnym muzykiem.

Zobacz fotogalerię ze spotkania:

             SPOTKANIE Z PIOTREM PRZEPIÓRKĄ                 

          25 września 2013 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Znani i nieznani Ziemi Radomskiej, młodzi gimnazjaliści mieli możliwość poznania absolwenta naszej szkoły, Piotra Przepiórki. Spotkanie na sali gimnastycznej poprowadzili uczniowie klasy III a. Zadawali pytania dotyczące przebiegu dotychczasowej kariery sportowej. Zapaśnik odpowiadał zajmująco i żartobliwie na temat swoich dokonań i sukcesów zawodowych. Z sentymentem wspominał lata spędzone w murach tej szkoły. Pochwalił się zdobytymi medalami, mówił o mistrzostwach, w których brał udział, a także o innych swoich pasjach.

  

Nie obyło się również bez pytań do byłej wychowawczyni naszego gościa – pani dyrektor Ewy Skiby. Oczywiście z nauką radził sobie wyśmienicie. Zwieńczeniem spotkania był pokaz zapasów, na „przeciwnika” zgłosił się pan Sebastian Weremiuk – nauczyciel muzyki. Było dużo zabawy i śmiechu. Tym miłym akcentem zakończyło się spotkanie ze słynnym absolwentem.

Zobacz fotogalerię ze spotkania:

             SPOTKANIE Z ALEKSANDRĄ SZCZĘSNĄ                 

          Modeling, łatwa czy trudna praca? Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy poznać kulisy tego zawodu, dlatego dnia 11 marca 2013r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Znani i nieznani Ziemi Radomskiej", które poprowadziły uczennice klasy 2a - Iza Motylska oraz Katarzyna Matysiak. Tym razem mieliśmy zaszczyt gościć Vice Miss Polonia 2012  Aleksandrę Szczęsną. Na sali gimnastycznej zebrały się wszystkie klasy, by spotkać się z naszym gościem. Spotkanie rozpoczęło się uroczystym wejściem modelki po czerwonym dywanie, której asystował uczeń klasy 2a -  Bartłomiej Chęć. Nasz gość został oficjalnie powitany i od razu ruszyła prezentacja przybliżająca postać Aleksandry. Jednak, aby lepiej poznać świat show biznesu Ola Szczęsna zgodziła się odpowiedzieć na kilka naszych pytań. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, jak naprawdę wygląda praca modelki. Okazało się, że nie jest to proste zadanie, ale jest wspaniałą przygodą i niezapomnianym przeżyciem.

        

Kolejnym punktem programu był pokaz mody w wykonaniu A. Prażmowskiej,  W. Kuropieskiej i M. Starnawskiego. Największe oklaski i rozradowanie wzbudził Michał, który najwyraźniej czuł się bardzo swobodnie na scenie. Miss pochwaliła każdego z nich, a później poproszona o pokazanie sposobu chodzenia modelek, spełniła naszą prośbę i przeszła przez całą długość sali krokiem prawdziwej modelki. Pod koniec Aleksandra Szczęsna dostała bukiet kwiatów i wpisała się do pamiątkowego albumu. W ten sposób zakończyła się oficjalna część spotkania. Po niej Miss Ziemi Radomskiej rozdawała autografy i pozowała do wspólnych zdjęć.

         Dzięki temu spotkaniu dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy z życia modelki, a także mieliśmy okazję poznać osobę, która żyje w świecie show biznesu.

Zobacz fotogalerię ze spotkania:

 

             SPOTKANIE Z WICEPREZYDENTEM RADOMIA RYSZARDEM FAŁKIEM                  

  

             SPOTKANIE Z ADAMEM SOBIENIEM                  

         20 kwietnia 2012 roku o godz.  11.30  odbyło się spotkanie z utytułowanym i cenionym radomskim rzeźbiarzem Adamem Sobieniem. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy tłumaczeniowo- dziennikarskiej, delegacje klas drugich i trzecich oraz rodzice.

Po krótkim powitaniu przez prowadzące Kasię Matysiak i Natalię Nogę oraz panią Dyrektor obejrzeliśmy prezentację dotyczącą życia i twórczości artystycznej naszego gościa. Na koniec głos zabrał sam rzeźbiarz, który w bardzo interesujący sposób opowiadał o swojej pracy. Mówił o zaletach, ale i wadach uprawiania takiego zawodu. Najważniejszą częścią spotkania był jednak praktyczny pokaz umiejętności naszego artysty. Wszyscy ze zdumieniem i podziwem obserwowali jak powstaje rzeźba. W czasie pracy pan Adam chętnie opowiadał o tym co i dla kogo udało mu się wykonać. Wspomniał o rzeźbie wykonanej dla papieża Benedykta XVI. Jego prace z drewna lipowego wzbudziły zainteresowanie i podziw. Zaprosił także do współpracy panią Agnieszkę Nogę naszą nauczycielkę plastyki, która znakomicie poradziła sobie z zadaniem powierzonym przez pana Sobienia. Ośmieleni uczniowie również włączyli się w rzeźbienie. Czas upływał szybko, podczas wspólnej pracy nieustannie toczyły się rozmowy o wartościach ważnych w życiu, o pasji i determinacji. Uczniowie nie chcieli kończyć spotkania z gościem, praktyczna lekcja została doceniona przez wszystkich uczestników spotkania. Dla każdego z zaangażowanych uczniów, artysta miał pamiątkowy upominek - rzeźbę. Być może nasz gość jeszcze nas odwiedzi, a tymczasem poszukujemy talentów wśród siebie. 

Zobacz fotogalerię ze spotkania:

             SPOTKANIE ZE ZBIGNIEWEM KUŹMIUKIEM                 

          W grudniu 2011 roku w ramach programu ,,Znani i nieznani Ziemi Radomskiej" do naszej szkoły został zaproszony pan Zbigniew Kuźmiuk- radomski polityk, w ubiegłych latach wojewoda, wykładowca na Politechnice Radomskiej, europoseł. Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej.

Na początku obejrzeliśmy krótką prezentację przygotowaną przez prowadzących spotkanie uczniów z kl.3A na temat życia osobistego i dorobku zawodowego pana posła. Po obejrzeniu interesującej, pełnej ciekawostek prezentacji rozpoczęło się zadawanie pytań, które dotyczyły zarówno sfery zawodowej jak i prywatnej. Wiele osób było bardzo ciekawych jak wygląda praca wojewody, czy marszałka, inni zainteresowani byli życiem europosła, jeszcze inni chcieli się dowiedzieć jak to jest być posłem. Pytań było naprawdę wiele, nie wszystkie udało się zadać.
Krótkie podziękowanie pani dyrektor i pamiątkowe zdjęcie oraz wpis do księgi zakończyło tę wizytę.

    

Gimnazjaliści opuścili to spotkanie bogatsi o nowe doświadczenia, np.: pan poseł uświadomił im, że jeżeli czegoś się pragnie i do tego się dąży, można to osiągnąć bez względu na pozycję społeczną. Jego słowa na długo pozostaną w naszej pamięci, a przekazane wskazówki będą drogowskazem w dalszym życiu.

Zobacz fotogalerię ze spotkania:

             SPOTKANIE Z ROBERTEM GRUDNIEM                  

          5 kwietnia 2011r. zostało zorganizowane już kolejne spotkanie w ramach programu „Znani i nieznani Ziemi Radomskiej”. Gościem Publicznego Gimnazjum nr 6 tym razem był pan Robert Grudzień – wybitny radomski artysta muzyk (organy, fortepian, klawesyn), kompozytor, dyrektor festiwali muzycznych.

      

        Rozpoczęliśmy prezentacją dotyczącą pana Roberta Grudnia, jego życia prywatnego i zawodowego. Uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję poznać sukcesy i dokonania osiągnięte przez wiele lat pracy artystycznej muzyka. W prezentacji wspomniane zostały miejsca, w których miał okazję występować pan Grudzień. Okazało się, że jest to artysta ceniony w całej Europie. Dowiedzieliśmy się również, że zaproszony radomianin jest pasjonatem powstania styczniowego oraz, że jest charytatywnym działaczem.

         Wywiad z gościem, jako kolejny punkt spotkania dotyczył pracy pana Roberta. Uczniowie chcieli wiedzieć, kiedy rozpoczęło się zainteresowanie grą na pianinie naszego gościa. Padło też pytanie, jak odnosi się światowy sukces.

         Spotkanie zakończył krótki występ pana Roberta Grudnia . Zagrał on jednego z wielu polonezów autorstwa Fryderyka Chopin. To spotkanie było bardzo interesujące, obfitujące w wyjątkowe wydarzenia. Na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zobacz fotogalerię ze spotkania:

             SPOTKANIE Z TOMASZEM GIERMUDĄ                  

          26 stycznia 2011r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu „Znani i nieznani Ziemi Radomskiej”. Tym razem naszym gościem był Vice Mistrz Polski Show Zawodowych Par Tanecznych, zawodowy tancerz o najwyższej klasie tanecznej „S”, tancerz programu telewizyjnego TVP 1  - „Jaka to melodia”, założyciel i właściciel  Szkoły Tańca ”Rockstep” pan Tomasz Giermuda. Było to spotkanie wyjątkowe. Oczywiście, jak zwykle została przedstawiona prezentacja na temat naszego gościa.  Opowiadała ona o historii jego życia i największych sukcesach tanecznych. Później uczniowie mieli możliwość zadawania pytań naszemu gościowi. Młodzież pytała głównie o sukcesy zawodowe pana Giermudy, ale także o to jak je osiągnął. Pojawiły się także pytania o to jak to jest pracować w telewizji, bo przecież Tomasz Giermuda jest tancerzem programu „Jaka to melodia?”.

           Wyjątkowości spotkaniu nadał  pokaz tańców latynoamerykańskich przeprowadzonych w naszej szkole. Ku uciesze uczniów oni również mogli spróbować swoich sił w tańcu. 

         Było to spotkanie niezapomniane, wypełnione wieloma atrakcjami i dostarczające wielu wrażeń. Wielu z naszych uczniów po mini kursie tańca postanowiło kontynuować tą przygodę.

Zobacz fotogalerię ze spotkania:

             SPOTKANIE Z JACKIEM SŁUPKIEM                  

          8 grudnia 2010r. odbyło się spotkanie „Znani i nieznani Ziemi Radomskiej”, a gościem był pan Jacek Słupek, przyrodnik, ornitolog, członek Radomsko-Kieleckiego Towarzystwa Przyrodniczego, niestrudzony popularyzator ochrony przyrody.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją dotyczącą pana Jacka, jego życia i działalności przyrodniczej. Wielu uczniów było pod wrażeniem dokonań i sukcesów naszego Radomianina. Zaskoczeniem był fakt, iż w plebiscycie „Gazety Wyborczej” nasz gość został wybrany Radomianinem Roku.

Najważniejszym elementem spotkania był wywiad z przyrodnikiem. Uczniowie mieli wiele pytań dotyczących pracy naszego gościa. Byli oni ciekawi, czy wykonywanie tego samego zawodu przez tyle lat, się nie nudzi. Chcieli też wiedzieć kto zaraził go pasją. Pan Jacek z ogromną przyjemnością odpowiadał na pytania. Wspomniał, że wykonywanie przez tyle lat tego samego zawodu nigdy mu się nie znudzi, bo to jego hobby.

Kolejnym miłym punktem spotkania był pokaz zdjęć zrobionych przez pana Słupka. Były to zdjęcia ptaków Mazowsza i obiektów przyrodniczych tj.: pomniki, czy rezerwaty przyrody.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zgłębić swoją wiedzę przyrodniczą.

                  SPOTKANIE  Z  ROBERTEM  PRYGLEM                   

         19 listopada 2010 roku naszą szkołę odwiedził sławny siatkarz, były reprezentant Polski Robert Prygiel zaproszony w ramach cyklu „Znani i nie znani Ziemi Radomskiej”. Urodził się w naszym mieście  i z dumą nazywa się radomianinem. Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej. Uczestniczyli w nim nie tylko pasjonaci siatkówki, ale wszyscy interesujący się sportem. Spotkanie rozpoczęło się przygotowaną prezentacją multimedialną, w której przybliżono postać siatkarza zgromadzonym uczniom. Następnie każdy z uczestników spotkania mógł zadać pytanie, sportowiec starał się odpowiedzieć na każde z nich. Największą atrakcją była jednak możliwość odbycia treningu pod okiem mistrza.

Zobacz fotogalerię ze spotkania:

             SPOTKANIE PIERWSZE Z ŁUKASZEM ZABOROWSKIM                  

      Dnia 22 września 2010 roku w naszej szkole odbyła się debata poświęcona promowaniu zdrowego stylu życia i turystyki rowerowej w związku z obchodzonym Dniem Bez Samochodu. Spotkanie odbyło się na świetlicy szkolnej, a jego celem było zachęcenie uczniów Publicznego Gimnazjum nr 6 do częstszej jazdy rowerem.

Uczniowie byli bardzo zainteresowani tym tematem. Tego dnia mieliśmy zaszczyt gościć dwóch członków Bractwa Rowerowego – p. Łukasza Zaborowskiego i p. Sebastiana Pawłowskiego, który jest kanclerzem stowarzyszenia.

Organizatorzy postawili przed sobą trudne zadanie – jak zachęcić młodych ludzi do aktywnego spędzania wolnego czasu? Na początku obejrzeliśmy prezentację przygotowaną przez Filipa Patynowskiego, Kacpra Cukrowskiego i Dawida Świątkowskiego, która była wstępem do tematu i opowiedziała o tym jak cenną wartością jest ruch.

Później nadeszła pora na pytania od uczniów. Okazało się, że nasi wspaniali goście są otwarci na młodych ludzi, z miłą chęcią opowiedzieli nam o swojej pasji i pewnie wielu zachęcili do roweru, ale też do ogólnej aktywności ruchowej. Zrozumieliśmy, że jest to ważne nie tylko ze względu na nasze zdrowie, ale tez ze względu na naszą planetę, bo przecież jeżdżenie autem jest bardzo szkodliwe i zanieczyszcza środowisko.

Podczas kolejnego punktu spotkania panowie opowiedzieli i pokazali nam zdjęcia ze swojej najdłuższej podróży rowerem – pielgrzymki do Jerozolimy. Wyprawa rozpoczęła się 20 lipca 2006 roku i trwała aż 38 dni.

Wszyscy byliśmy wdzięczni za tę wspaniałą lekcję historii i geografii, swoją wiedzę wzbogaciliśmy nawet o kulturach innych krajów.

 

Aktualności

Kontakt

  • Publiczne Gimnazjum nr 6
    26-600 Radom
    ul. Sadkowska 16
  • (+48) 344 89 31

Galeria zdjęć